Spółdzielnie energetyczne – szansa dla energetyki obywatelskiej !

Czas czytania: < 1 minute

Spółdzielnie energetyczne rozwijają się dynamicznie od lat w Europie Zachodniej. Model spółdzielczy umożliwia lokalnej społeczności zainteresowanej inwestycją w duże instalacje OZE poprzez zebranie kapitału inwestycyjnego. Ponadto obywatele działający w ramach spółdzielni energetycznej zyskują kontrolę nad lokalnymi zasobami energetycznymi gdyż mogą demokratyczne współdecydować o ich wykorzystaniu.

Więcej o spółdzielniach energetycznych można dowiedzieć się słuchając nagrania pt. pt” Dlaczego w Polsce nie ma spółdzielni energetycznych” opublikowanego na łamach podcastu „Śląska opinia o klimacie”. Podczas nagrania Bartłomiej Kupiec (prawnik, redaktor naczelny Energystreamer) na zaproszenie Patryka Białasa z portalu „Śląska Opinia” opisuje znaczenie spółdzielni energetycznych dla polskiej transformacji energetycznej.

Zachęcamy do odsłuchania !

Link: https://slaskaopinia.pl/2021/06/16/dlaczego-w-polsce-nie-ma-spoldzielni-energetycznych/

Link do Spotify: https://open.spotify.com/episode/5DLOylvkh5ZrfAdtWWHyN8?si=AuE5g3QaQ4yKKvdtLhfSqw&dl_branch=1

Zainteresowanych zachęcamy również do przeczytania artykułu o korzyściach płynących z działania w formie spółdzielni energetycznej: Spółdzielnie energetyczne.Sprawiedliwa transformacja zaczyna się lokalnie. oraz Spółdzielnia energetyczna i klaster energii – analiza porównawcza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *