Filmy dokumentalne o społecznościach energetycznych

Czas czytania: < 1 minute

Osoby pragnące założyć społeczność energetyczną, często potrzebują do tego inspiracji. Poniżej zamieszczamy listę filmów dokumentalnych o społecznościach energetycznych, które mogą zachęcić lokalną społeczność do zaangażowania się w zrzeszenia mające na celu działanie na rynku energii.

  1. Human Energy:

Film „Human Energy” to niezwykła opowieść o ludziach, którzy przerażeni zagrożeniami spowodowanymi ociepleniem się klimatu postanawiają zmienić sektor energetyczny oddolnie. Wdrażają w oni w życie idee energetyki rozproszonej oraz powiązanej z nią demokracji energetycznej, poprzez zakładanie spółdzielni energetycznych oraz klastrów energii. Inicjatywy te pokazują, że prowadzenie odpowiedzialnego biznesu, nastawionego na osiągnięcie korzyści ekonomicznych oraz ( przede wszystkim) na wywołanie pozytywnej zmiany na świecie, jest możliwe. Ponadto dokument przedstawia przekrój, nieznanych polskiemu widzowi, sposobów rozwijania energetyki obywatelskiej w sposób przystępny oraz z dozą humoru. . Recenzję filmu można znaleźć na naszej stronie pod poniższym linkiem: Energetyka w rękach obywateli! – recenzja filmu Human Energy.

2. We the Power:

Film pt. „We the Power” stanowi inspirujący i ciekawy film dokumentalny który na pewno zachęci osoby nieprzekonane do zaangażowania się w społeczność energetyczną. „We the Power” przedstawia losy lokalnych wspólnot oraz wizjonerów, którzy przełamują bariery prawne, odbierają władzę wielkim koncernom energetycznym i oddają ją w ręce mieszkańców. Film jest kroniką czterech lokalnych spółdzielni energii z głębi Schwarzwaldu, z ulic starożytnej Girony, z dachów Londynu, które torują drogę rewolucji czystej energii i budują zdrowsze, silniejsze finansowo społeczności. Film pokazuj

Gorąco polecamy obejrzeć powyższe filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *